Ударно-механічний прес для брикетів серії Ecopress
Складна ситуація на ринку енергоресурсів породжує багато альтернативних технологій. Зокрема, для твердопаливного опалення можна використовувати як традиційні джерела типу дров чи вугілля, так і паливні брикети. Виготовлення брикетів - перспективна технологія, конкурувати з якою може лише пелетування. Виробництво брикетів особливо актуальне в тих випадках, коли необхідно утилізувати тирсу, відходи, або будь-яку сипку біомасу з невисоким рівнем вологості. Також не менш актуальним є виготовлення брикетів із соломи та відходів зернових у тих регіонах, де є гостра нестача деревини.
Універсальним рішенням для виробництва паливних брикетів є Ударно-механічний прес для брикетів серії «Ecopress» від заводу-виробника ТехноМашСтрой. Цей брикетувальник споживає сумарну потужність до 20 кВт/год і при цьому здатний виготовляти до 350 кг/год готового продукту. На різних типах сировини продуктивність може бути нижчою або вищою за заявлену.
Принцип роботи преса заснований на безперервному поворотно-поступальному русі ударного механізму, що приводиться в дію від пари маховиків (один із яких за сумісництвом є приводним шківом). Сировина, що знаходиться у подрібненому вигляді в основному бункері з ворушником, переміщується шнеком-дозатором у камеру попереднього пресування. Далі вертикальний шнек із приводом від мотора-редуктора створює попереднє ущільнення сировини перед основною камерою ударного механізму. У той момент, коли бойок здійснює зворотний хід, відбувається відкриття камери, в яку вертикальний шнек задавлює ущільнену сировинну масу. Після чого бойок ударного механізму запресовує матеріал у фільєру. Так як фільєра має внутрішню конусність - матеріал піддається високому ступеню компресії. Від внутрішнього тертя та взаємодії зі стінками фільєри майбутній брикет нагрівається. Для додаткового опору виходу брикету з камери пресування, на магістраль охолодження встановлюються спеціальні вантажі з системою регулювання зусилля притискання.
Основні вимоги до сировини - низька вологість та сипуча фракція. Для зниження рівня вологості застосовуються аеродинамічні осушувачі. Для подрібнення - щепорізи, сіно- та соломорізки, а також молоткові дробарки.
До переваг даного брикетувальника можна віднести:
- Стабільність виходу брикету;
- "всеїдність" за брикетованими матеріалами;
- простота в експлуатації;
- доступність витратних компонентів;