Екструдер чи гранулятор, - що обрати?
Екструдер чи гранулятор?
Майже кожен початківець тваринник стикався з цим питанням, але далеко не всі знають відповідь, навіть маючи значний досвід ведення сільського господарства.
Для того, щоб отримати правильну відповідь, потрібно заглибитись в розуміння фізичних процесів, яким піддається комбікорм у процесі виготовлення на цих типах обладнання.
Температура обробки кормової сировини часто не перевищує 70 градусів цельсію, а у разі наявності жирних складових у рідкісних випадках досягає 50 градусів. Це означає, що біологічно активні елементи у складі кормової суміші зберігають свої властивості, і можуть зберігати як небезпеку так і корисність кожного компонента.
Екструдер, на противагу гранулятору, при правильному використанні, може давати температуру обробки до 200 градусів за цельсієм. За таких високих температур будь-яка патогенна мікрофлора проходить процес знезараження. Це означає, що як корисні, так і шкідливі біологічно активні елементи в даному випадку будуть ліквідовані.
Підвіводячи підсумок за цим напрямком, можна дійти висновку, що доцільність використання гранулятора найбільш висока у разі, коли низькотемпературна обробка і цінність поживних речовин найбільш пріоритетні.
Екструдер, у свою чергу, стане незамінним помічником у випадках, коли сировина знаходиться на межі пропадання та в усих інших випадках, є непридатною для споживання тваринами. Також, екструдер стане в нагоді в свиноводстві для максимального набору жирової ваги, так як засвоюваність екструдованого корму наближається до 95%, що є найвищим показником в галузі відгодівлі комбікормом.