Підготовка сировини до гранулювання. Основи.
Доброго дня, шановні відвідувачі нашого сайту.
Багато хто з нас починаючи гранулювати сировину вперше, були розчаровані результатом. І у кожного, напевно, виникало питання: "Що я роблю не вірно? Чому замість гранул я отримую неякісну подобу?".
Відповідь на це питання містить кілька важливих складових. В рамках даної статті ми розглянемо тільки ті, які безпосередньо пов'язані з сировиною. Перш за все необхідно переконатися, що фракція сировини відповідає тій, на яку розрахована матриця. Ідеальним варіантом буде розмір частки на 1-2 міліметри менше ніж діаметр отвору в матриці (діаметр гранули). Для подрібнення сировини застосовується спеціальне обладнання (подрібнювачі).
Другим компонентом успішної підготовки сировини до гранулювання є рівень вологості. Для виробництва паливних пелет оптимальним рівнем вологості є 12-14%. Враховуючи той фактор, що найчастіше для виробництва паливних пелет використовуються не просто побутові гранулятори, а промислові моделі у складі виробничих ліній, для контролю рівня вологості має сенс придбати вологомір. Даний прилад простий в експлуатації і має сенс для тих, хто прагне до максимальної продуктивності.
У виробництві комбікорму крім промислових ліній існує лінійка побутових грануляторів з відносно невеликою продуктивністю. Тому розглянемо додатково, можливість перевірки рівня вологості комбікорму без застосування спеціального обладнання. Метод контролю досить простий. Візьміть сировину і стисніть його в кулаці. Якщо після розтискання кулака сировину розсипається - ступінь зволоження недостатнє. Якщо розпадається на великі шматки - сировина готова до гранулювання. Якщо ж не розпадається і зберігає форму - зволоження перевищує норму.
Зрозуміло, проконтролювати рівень вологості сировини для комбікормів можна і вологоміром. Нормальний рівень вмісту вологи не повинен перевищувати значення 17-18%. Мінімальний поріг вологості може бути і 10%, але це тільки для сировини з високим рівнем жирності.
У наступних статтях ми детальніше розглянемо інші складові, що впливають на якість і продуктивність виготовлення гранул.